Tips 10 2月 2018

Między historią a nowoczesnością

Written by 

Bursztyn już w czasach paleolitu był wykorzystywany do wyrabiania wszelkiego rodzaju ozdób. Znany był starożytnym Grekom, Rzymianom, czy Egipcjanom. Pojawiał się w legendach oraz miejscowych historiach, a także w trakcie obrzędów o charakterze religijnym.

Interesującym jest fakt, że złoża bursztynu rozsiane są w wielu stronach świata ( m.in. Afryce, Ameryce, czy też Australii), lecz aż 90% światowych złóż znajdziemy w pobliżu Polski – w obwodzie Kaliningradzkim. Sprawia to, że bursztyn jest silnie osadzony w naszej tradycji jubilerskiej, a odmiana bursztynu bałtyckiego jest najbardziej docenianą przez artystów odmianą.


Muzeum Bursztynu jest jednym z tych wyjątkowych miejsc, które łączy historię i tradycję z najnowszymi trendami i inspiracjami. Znajdziemy zatem bryły, w których zatrzymał się czas – bursztyny ze szczątkami zwierząt, roślin, czy minerałów z epok prehistorycznych (inkluzje). Z drugiej strony w naszych zasobach znajdziecie Państwo kolekcje cenionych artystów, zarówno polskich jak i zagranicznych. Oprócz biżuterii (kolczyków, naszyjników i pierścionków) możecie Państwo znaleźć eleganckie dodatki do domu lub biura – lampki, szachy, noże do cięcia papieru.

Ważnym jest, że oferowane produkty oprócz funkcji ozdobnych jednocześnie stanowią udaną lokatę kapitału.

Serdecznie zatem zapraszamy do naszych sklepów oraz do bezpłatnego zwiedzania muzeum, gdzie w naszej kawiarni możecie Państwo spędzić miło czas w otoczeniu historii i sztuki bursztynu.

FaLang translation system by Faboba