信息 19 10月 2015

Już są! Kartki pocztowe z Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu oferuje pocztówki, które mogą być miłym upominkiem lub wspomnieniem wizyty w naszym muzeum.

Bursztynowa biżuteria Doroty Ceneckiej, Tomasza Kargula czy Jacka Barona, a także zdobione bursztynem rzeźby Jacka Sumeradzkiego i Mariusza Drapikowskiego, jak również obiekty Heralda i Eryka Popkiewiczów - to tylko niektóre z eksponatów z krakowskiego Muzeum Bursztynu i wyrobów oferowanych w przymuzealnej galerii Boruni,które od niedawna można "kupić" na specjalnie przygotowanych kartkach pocztowych.

"W ostatnich latach bursztynowe wyroby stały się dość drogą pamiątką i nie wszystkich odwiedzających nasze muzeum w Krakowie stać choćby na pierścionek czy kolczyki z małym bursztynowym kamieniem. Chcielibyśmy jednak, by wspomnienia związane z wizytą w muzeum przeżyły jak najdłużej stąd pomysł na kartki" - wyjaśniła Anna Napora, manager Muzeum Bursztynu w Krakowie.

Uwieczniono na nich wybraną biżuterię i eksponaty, które na co dzień można oglądać w muzeum: biżuterię bursztynową Doroty Ceneckiej, Tomasza Kargula, Jacka Barona, Maryny Lewickiej-Wali i Eugeniusza Salwierza, obiekty Tomasza Stajszczaka oraz Heralda i Eryka Popkiewiczów, jak również naturalne bryły bursztynu. Kartki mają promować nie tylko samo muzeum, ale także współczesną polską sztukę bursztynniczą. Koszt takiej pamiątki to 4zł/1euro.

 

 

FaLang translation system by Faboba