Bursztynowa wersja "Damy z łasiczką" Leonarda da Vinci
To prawdziwe i wyjątkowe dzieło sztuki, wyróżniające się nieprzemijalnym pięknem i ponadczasowym charakterem.
Aktualnie obraz Damy z łasiczką możemy podziwiać nie tylko na Wawelu, gdzie wystawiany jest na czas remontu swojego macierzystego Muzeum Czartoryskich w Krakowie ale również w krakowskim Muzeum Bursztynu.
Piękno bursztynu jest doceniane od wielu wieków. Jest to „kamień“ pamiętający najdawniejsze dzieje. Jego ciepła barwa, wyjątkowe kształty stanowią inspirację do tworzenia nie tylko biżuterii, czy też przedmiotów użytkowych, ale także niesamowitych rzeźb, oprawionych w ramy jak ten o którym mowa w niniejszym artykule. Bursztynowe rzeźby przedstawiają historie płócien słynnych malarzy i dzieła wybitnych rzeźbiarzy.
Bursztynowa wersja Damy z łasiczką została wykonana na zlecenie Mariana Kellara. Autorem i projektantem jest firma Art Amber Kuś, której właścicielem jest Przemysław Kuś wraz z ojcem Wiesławem. Ich firma istnieje od 13 lat, aczkolwiek rzeźbieniem zajmują się dużo dłużej. Wcześniej było to drewno, a nawet ziemniaki i mydło.
Od kiedy zaczęła się ich przygoda z rzeźbieniem w bursztynie? Jak wiele materiału traci się w trakcie rzeźbienia? Czy każdy kawałek nadaje się do tworzenia tych niesamowitych historii? ... Odpowiedzi na te i wiele innych pytań możemy znaleźć w wywiadzie Anny Sado dla portalu amber.com.pl.