Geometryczne formy biżuteryjne

14 października 2016 /  

Czyli kilka słów o twórczości Joachima Sokólskiego.

Joachim Sokólski urodził się w 1946 roku w Warszawie. W latach 1966-1972 studiował na Wydziale Architektury Wnętrz ASP w Warszawie. Sokólski był wybitnym twórcą biżuterii artystycznej, unikatowej. Artysta w latach 1973-1985 brał udział w ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Twórczość Joachima Sokólskiego wzorowała się na prostych, tradycyjnych, geometryzujących formach biżuteryjnych typowych dla polskiej awangardy lat 70. XX wieku. Nieliczne z jego prac ozdobione były polskim bursztynem. Prace te wówczas miały charakter komercyjny.

Joachim Sokólski był założycielem pracowni w której wytwarzano wyroby z bursztynem i była to jedna z pierwszych spółek kapitałowych w końcowych latach PRL-u z udziałem kapitału zagranicznego. Spółkę tą Sokólski zawiązał z Robertem Rontalerem renomowanym angielskim kupcem wyrobów bursztynowych, od lat promującym na rynku brytyjskim polski bursztyn.

Sokólski był twórczo aktywny przez blisko 40 lat artystycznego życia. Zmarł w 2008 roku.

Bezpłatne zwiedzanie wystawy

Zapraszamy codziennie!

Bursztyn - jego piękno i dzieje

Zwiedzanie wystawy "Bursztyn - jego piękno i dzieje" możliwe jest zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach (min. 5 osób).  Prosimy jednak o wcześniejsze umawianie grup, abyśmy mogli jeszcze lepiej przygotować się na Państwa wizytę i uzgodnić wszystkie szczegóły.
Rezerwacje pod numerem telefonu +48 513 511 512

Follow us on Social Media

arrow-right
pl_PLPL