Głowa Chrystusa Ukrzyżowanego wyrzeźbiona w bursztynie

14 listopada 2016 /  

Istne dzieło sztuki, charakteryzujące się ponadczasowym pięknem i charakterem.

Piękno i ciepło bursztynu doceniane jest od wiek wieków. Jego wyjątkowe formy i ciepła barwa stanowią inspirację do tworzenia nie tylko biżuterii, ale również niebywałych rzeźb, oprawionych w złote ramy jak ten o którym mowa w niniejszym artykule. 

Bursztynowa wersja "Chrystusa Ukrzyżowanego" została wykonana przez rodzinną firmę z 13-letnią tradycją na zlecenie Mariana Kellara. Firma Art Amber Kuś, której właścicielem jest Przemysław Kuś wraz z ojcem Wiesławem - rzeźbieniem zajmuje się dużo dłużej. Przywiązują wielką wagę do detali i jakości. 

Od kiedy zaczęła się ich przygoda z rzeźbieniem w bursztynie? Czy jest to trudna praca? Czy każdy kawałek bursztynu nadaje się do tworzenia tych niesamowitych dzieł sztuki? Jak wiele materiału tracą w trakcie rzeźbienia? 

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w wywiadzie Anny Sado dla portalu amber.com.pl

Bezpłatne zwiedzanie wystawy

Zapraszamy codziennie!

Bursztyn - jego piękno i dzieje

Zwiedzanie wystawy "Bursztyn - jego piękno i dzieje" możliwe jest zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach (min. 5 osób).  Prosimy jednak o wcześniejsze umawianie grup, abyśmy mogli jeszcze lepiej przygotować się na Państwa wizytę i uzgodnić wszystkie szczegóły.
Rezerwacje pod numerem telefonu +48 513 511 512

Follow us on Social Media

arrow-right
pl_PLPL