Kartki pocztowe z Muzeum Bursztynu

21 listopada 2019 /  

Muzeum Bursztynu oferuje pocztówki, które mogą być miłym upominkiem lub wspomnieniem wizyty w naszym muzeum.

Bursztynowa biżuteria Doroty Ceneckiej, Tomasza Kargula czy Jacka Barona, a także zdobione bursztynem rzeźby Jacka Sumeradzkiego i Mariusza Drapikowskiego, jak również obiekty Heralda i Eryka Popkiewiczów - to tylko niektóre z eksponatów z krakowskiego Muzeum Bursztynu i wyrobów oferowanych w przymuzealnej galerii Boruni,które od niedawna można "kupić" na specjalnie przygotowanych kartkach pocztowych.

"W ostatnich latach bursztynowe wyroby stały się dość drogą pamiątką i nie wszystkich odwiedzających nasze muzeum w Krakowie stać choćby na pierścionek czy kolczyki z małym bursztynowym kamieniem. Chcielibyśmy jednak, by wspomnienia związane z wizytą w muzeum przeżyły jak najdłużej stąd pomysł na kartki" - wyjaśniła Anna Napora, manager Muzeum Bursztynu w Krakowie.

Uwieczniono na nich wybraną biżuterię i eksponaty, które na co dzień można oglądać w muzeum: biżuterię bursztynową Doroty Ceneckiej, Tomasza Kargula, Jacka Barona, Maryny Lewickiej-Wali i Eugeniusza Salwierza, obiekty Tomasza Stajszczaka oraz Heralda i Eryka Popkiewiczów, jak również naturalne bryły bursztynu. Kartki mają promować nie tylko samo muzeum, ale także współczesną polską sztukę bursztynniczą. Koszt takiej pamiątki to 4 zł / 1euro.

Zwiedzanie ekspozycji Amber Museum

Szanowni Państwo! Od listopada 2023r. zmienia się forma naszego Muzeum Bursztynu. Obecna ekspozycja jest pomniejszona i dostępna dla Państwa jako część Galerii Boruni.

Osoby dorosłe oraz dzieci z opiekunami mogą zwiedzać Muzeum bez wcześniejszej rezerwacji w godzinach otwarcia muzeum.

Godziny otwarcia:
pon - czw 10:00-20:00
pt - nd 10:00 - 20:00
Wstęp jest bezpłatny.
Kontakt
telefon: +48 513 511 512

Follow us on Social Media

chevron-downarrow-right
pl_PLPL