Popkiewicz - rodzinna fascynacja bursztynem
Bursztyn w tej rodzinie zbierany jest od pokoleń. Najpierw przez ojca, a teraz także przez synów.
Pracownia artystyczna, którą Harald Popkiewicz tworzy wraz z synami istnieje od 1973 roku. Zajmują się oni projektowaniem i wykonywaniem biżuterii artystycznej i form przestrzennych w bursztynie i srebrze.
W 1983 roku Harald Popkiewicz otrzymał tytuł mistrza rzemiosła artystycznego, zaś od roku 1999 należy do Toruńskiego Związku Artystów Plastyków - Sztuka Użytkowa. Naturalne kształty bursztynu bałtyckiego inspirują go do tworzenia nowych wzorów biżuterii. Dorobek artystyczny twórcy można podziwiać zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego prace można zobaczyć między innymi w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Krakowie, Niemczech, Wilnie i Rosji, a także w Smithsonians Instytution w Waszyngtonie, czy w Gintaro Galerija w Nidzie.
Eryk Popkiewicz z wykształcenia archeolog. Tak jak ojciec, specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu biżuterii artystycznej i form przestrzennych w bursztynie i srebrze. Od roku 2009 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa Okręg Toruński. Oprócz produkcji biżuterii z bursztynu i srebra, wykonuje także rekonstrukcje i stylizacje narzędzi i ozdób z warsztatów bursztynniczych z czasów średniowiecza i pradziejów. Prowadzi warsztaty z obróbki bursztynu. Jest autorem wielu artykułów naukowych dotyczących bursztynu. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech i na Litwie.
Olaf Popkiewicz z wykształcenia również archeolog. Poza sezonem archeologicznym doskonali swe umiejętności w rodzinnej pracowni jubilerskiej. Jego prace to głównie rzeźby wykonane z bursztynu i srebra. Prace twórcy można podziwiać obecnie w kolekcjach prywatnych i muzeach w Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych.